Професионални спортски површини Изведувач Од 2008 година

  • company01
  • company02

Changzhou Changyue спортски објекти копродукции, ООД

Професионална гума гранули производителот, професионални спортски површини Изведувачот.

Changzhou Changyue спортски објекти копродукции, Ltd специјализира во R & D, производство и продажба на трчање песна гума гранули и вештачка трева. Компанијата е во културните и креативните индустрија парк во Окружниот Tianning, кој се наоѓа во центарот на Yangtze реката Делта, во непосредна близина на Шангај-Нанџинг автострада и Yanjiang автострада, со удобен транспорт и убава глетка. На компанијата зафаќа површина од над 10.000 квадратни метри, со изградба на површина од над 8.000 квадратни метри. Ithas околу 100 вработени и 20 R & D членови на тимот.

  • иновации
  • животната средина
  • професионална

Побара информации Контакт